Глушник для СКС – ефективність і особливості установки

- Статті

Характерний гучний постріл СКС став наслідком незначних змін армійського карабіна при переході на цивільну версію. Глушник компанії ASTUR, не впливаючи на стрілецькі якості рушниці, знижує звук аж до 29dB.

Дистанція ураження цілі з цивільної зброї рідко перевищує 300 метрів. Гучний звук для таких відстаней стає перешкодою, а не способом демонстрації можливостей СКС. Особливо глушник звуку пострілу актуальний при стрільбі в спеціально обладнаних приміщеннях і полігонах. Є й інша причина підвищеного інтересу власників карабіна до зниження шуму пострілу – пізнання нових можливостей, встановити, як впливає саундмодераторів для СКС на точність, який глушник звуку пострілу краще підходить, зрозуміти принцип дії приладу.

Пропозицій придбати глушник для СКС багато. Конструктивно вироби зовні відрізнити складно. Для усвідомленого вибору потрібно не просто порівняння цін. Важливо реальне розуміння співвідношення вартості і якості. Якщо передбачається використовувати глушник зрідка, немає сенсу гнатися за дорогою моделлю. Нерозбірна конструкція з дешевого матеріалу цілком підійде. Інша річ, коли ставиться завдання максимальної ефективності при стрільбі, і необхідно звикання до нових характеристикам карабіна. В цьому випадку саундмодераторів для СКС повинен мати високий ресурс, ідеально узгоджений з рушничними характеристиками.

Принцип глушіння звуку пострілу СКС

Джерела звуку при стрільбі

– витікання порохових газів. Продукти згоряння пороху при русі по стовбуру кратно випереджають швидкість звуку. На виході миттєво розширюються. Відбувається гучний хлопок. Перспективним напрямком придушення шуму вважається локалізація газів всередині рушниці або у вбудованому обладнанні з подальшим зниженням швидкості до дозвукових значень і поступовим виведенням назовні;

– звукова хвиля при русі кулі. Утворюється на надзвукових швидкостях. Регулювання джерела шуму просте. Досить знизити заряд. Однак різко падає енергія кулі, що знаходиться в квадратичної залежності зі швидкістю і в прямій з масою. Невисока убивчість обмежила застосування даного способу;

– зіткнення рухомих частин рушниці. У порівнянні з описаними джерелами шуму вагомою частки в загальну картину пострілу не додають.

З урахуванням призначення карабіна, глушник для СКС знижує швидкість продуктів згоряння пороху до швидкостей, менших 330 м / сек. Гучного не відбувається. Зниження звуку, в залежності від конструкції приладу, досягає 40-60%. Вдалі розробки модераторів шуму пострілу пропонує компанія ASTUR.

Глушник ASTUR

Влучний постріл відбувається за умови покидання кулею ствола в момент максимального відхилення від прямолінійного стану. У цьому стані поперечна швидкість дорівнює нулю і не впливає на відхилення снаряда. Установка глушника збільшує довжину і масу ствола і призводить до зміни розрахункових деформаційних коливань. Без узгодження балістичних показників карабін стає марним зброєю.

З цієї причини вдалі розробки компанії ASTUR – це колективна праця фахівців високого рівня: від конструктора до токаря-універсала. В якості вихідного матеріалу використовують високоміцні сплави зі сталі (Ст45), титану (ВТ22) і термоупрочняемой Дюран (Д16Т). Обробка металів відбувається на високоточних верстатах з програмним управлінням. Досягається повне узгодження сполучень. Конструкція виходить жорсткою і не знижує точність пострілу.

Висока якість продукції ASTUR не залишилася непоміченою. Ми отримуємо позитивні відгуки про експлуатацію наших виробів і готові запропонувати глушники ASTUR за ціною від виробника. І найголовніше – такі глушники мають збільшений термін служби, дають гарантію точної стрільби і розрахункове шумозаглушення. Можливість кріплення на різьбу, цангові з’єднання або на ДГК з адаптером – хороший бонус покупцеві.

Залишити відповідь